UUDISED

Kertu Kaare on juunioride Eesti meister

25.-27. juunini Tartus toimuvate 99. Eesti meistrivõistluste avapäev tõi Orca klubile viis medlait, mille seas ka üks juunioride Eesti meistritiitel.

Päeva medalisaagist kõige kirkama autasu sai kaela Kertu Kaare pärast 50 meetri vabaltujumise eelujumisi, kus aeg 27.05 oli piisav, et kindlustada juunioride meistritiitel ei kellegi muu, kui Sandra Maanurme ees. Sandra eelujumise tulemus oli vaid 11 sajandikku aeglasem ehk 27.16. Seega võistluste esimesel alal kohe Orcale kaksikvõit.

Finaalis õnnestus Kertul ja Sandral mõlemal pisut aegu parandada ning absoluutarvestuses pälvis Kertu pronksmedlai ajaga 26.89 ja Sandra oli viies ajaga 27.08.

Lisaks Kertule ja Sandrale sai poodiumil käia ka Grete Karlson, kes võitis 100 meetri liblikujumises juunioride hõbemedali ajaga 1:11.32 ning pääses õhtusesse B finaali. Seal sai südika esituse tulemusena kõvasti aega kärbitud ning aeg 1:09.85 oli B-finaali kiireim ning tähistab uut isiklikku rekordit.

Lisaks tublidele Orca noorujujatele võitis järjekordse Eesti meistritiitli treener Kätlin Sepp 200 meetri seliliujumises, pannes kogemused maksma endast rohkem kui 10 aastat nooramate konkurentide vastu.

Päeva viimase alana kavas olnud 4×100 meetri vabalt segateateujumine tõi Orcale juunioride arvestuses hõbeda. Võistkonnas ujusid Kertu Kaare, Sandra Maanurm, Toomas Kaljuvee-O’Brock ja Silver Nõmmerga.

Lisaks eelnimetatud ujujatele murdsid end finaali veel Garita-Beth Puusepp ja Johannes Kundla. Mõlemad ujusid 100 meetri rinnuliujumise B-finaalis. Hommikuse eelujumise põhjal oli Johannes kindlustanud juunioride arvestuses pronksmedali ajaga 1:11.21. Meeste 100 meetri liblikujumise B-finaalis võis stardis näha Nikita Karatsevskit, kes saavutas noorte arvestuses hommikuse eelujumise põhjal viienda koha ajaga 1:01.68.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad juba homme hommikul, pöidlad pihku!